Hírek : Real Madrid-Atletico Madrid 1-1 PONTMENTÉS?

Real Madrid-Atletico Madrid 1-1 PONTMENTÉS?

kenobi  2006.10.02. 17:36

Jegyzőkönyv meg egy két fontos dolog!!(a mecsről)

Real Madrid - Atlético Madrid 1-1: PONTMENTÉS?

Nagyszerű mérkőzésen 1-1-es döntetlen született a madridi városi rangadón, ezzel pedig az Atlético Madrid rossz szériája továbbra is tart a városi rivális ellen. A találkozó két gólja Mista valamint az ismét régi önmagát idéző Raúl nevéhez fűződik, továbbá érdemes megemlíteni, hogy a Real Madrid a találkozó 62. percétől kezdődően emberhátrányban futballozott, mivel a játékvezető meglehetősen vitatható módon kiállította Sergio Ramost. A Madrid miután megfogyatkozott már csak az eredmény megtartására összpontosított, s végül elmondhatjuk, hogy egy remek mérkőzésen, mindkét csapat számára jó eredmény született.

Csodálatos volt a hangulat a Santiago Bernabéu stadionban, a lelátón csaknem 80 ezer néző, köztük 13 szerencsés magyarországi-madridista is megtekintette a szuperrangadót. A Real Madrid játékosai a kivonulás alatt Cicinho nevével ellátott pólóban futottak ki, amin körülbelül annyi szerepelt, hogy "barátaid kitartanak melletted". A mérkőzést némiképp váratlanuk a vendéggárda kezdte nagyobb elánnal, az első percben Petrov távoli lövését kellett hárítania Iker Casillasnak. Néhány perccel később néma csend lett úrrá a madridi katlanban, ugyanis az Atlético Madrid megszerezte a vezetést. A Real Madrid védelmének megingását Mista használta ki, aki közvetlen közelről könnyedén helyezett Iker Casillas kapujába. Ezzel lett 0-1, s a királyi gárdának bizony rendesen fel volt adva a lecke. Az elkövetkezendő néhány perc mindenesetre inkább szólt Javier Aguirre alakulatáról, mint a hazaiakról, s olykor csak a szerencse – illetve a vendég támadók körülményessége – mentette meg a Madridot az újabb bekapott góltól. A blancóktól egyedül Gutit lehetett kiemelni, aki ellen az első félórában hatszor is szabálytalankodtak a vendégek. Ekkor úgy tűnt, hogy az Atlético nem játssza végig teljes létszámban az összecsapást, ám a sors pikantériája, hogy később aztán nem a piros-fehérek, hanem a hazaiak kerültek emberhátrányba. A 37. percben aztán ha váratlanul is, de kiegyenlített a Real Madrid! Guti játszotta be remekül Raúl elé a játékszert, aki szép mozdulattal kilőtte a hosszúsarkot, megszerezve ezzel a királyi gárda egyenlítő gólját. Az öröm óriási volt mind a pályán, mind pedig a lelátón, s ekkor úgy nézett ki, hogy a habfehérek komoly lökést kaphatnak az egyenlítő találattól, amely ez időben bizony egyáltalán nem volt benne a levegőben. S ahogyan az várható volt, a Madrid lábra kapott, más kérdés, hogy közvetlenül az egyenlítő gól után Maniche távoli lövését Casillasnak hihetetlen bravúrral kellett hárítania. Óriási bravúr volt, mondhatni klasszis teljesítmény a kapustól, ráadásul dolgát tovább nehezítette, hogy a lövés még egy emberen meg is pattant, ezért különösen dicséretes, hogy hárítani tudott. A 43. minutumban még Van Nistelrooy lehetőségét jegyezhettük fel, ám a holland kissé nehézkesen vette át a labdát, emiatt túlságosan kisodródott, s nehéz szögből leadott lövését Leo Franco lábbal hárítani tudta.

Egy félidő után mindenesetre joggal szólhatott a vastaps a Santiago Bernabéuban, s a második félidőtől joggal várhattuk a hasonló jó folytatást. Ezt a játékrészt az elsővel ellentétben már Fabio Capello csapata kezdte sokkal jobban, s több lehetőségük is volt arra, hogy maguk javára fordítsák a mérkőzést. A 47. percben Guti viszonylag komoly helyzetben lőtt kapu fölé, két perccel később pedig Reyes távoli lövése kerülte el Leo Franco kapuját. Az 55. percben egy csodálatos hazai akció után Reyes maradt le kevéssel Guti középre lőtt labdájáról, míg öt percre rá, a vendégek kerültek kisebb helyzetbe, viszont Maxi Rodriguez csak az oldalhálót találta el, a hazaiak legnagyobb örömére. Ezzel tulajdonképpen véget is ért az igazán élvezetes derbi, ugyanis a 61. percben a találkozó játékvezetője kiállította Sergio Ramost! Egy ártalmatlan szituációban Fernando Torres és Sergio Ramos futott a labdáért, s Mallenco játékvezető szerint utóbbi belekönyökölt az Atlético támadójába, ezért megkapta második sárgáját, s mehetett idő előtt zuhanyozni. Az ítélet meglehetősen vitatható, azonban ez a lényegen mit sem változtatott: az Atlético Madrid óriási esélyt kapott arra, hogy 1999 októbere után újra legyőzze városi riválisát. Capello rögtön cserékkel reagálta le az emberhátrányt, s csapatát egyértelműen arra ösztökélte, hogy bármi áron, de meg kell védeni az eredményt. Az Atlético roppant módon nyomott, ám igazán komoly helyzetbe csak elvétve került. A 65. percben a csereként beállt ifjú titán Agüero lövését védte bravúrral Casillas, míg a 87. percben ismét az ifjú argentin támadó emelt száz százalékos gólhelyzetben kapu fölé. A Real Madrid megúszta, s tíz emberrel sem kapott ki városi riválisától, jóllehet ha nincs a kiállítás, akkor talán a három pont is meglehetett volna. Most egy hét szünet következik az EB-selejtezők miatt, így a következő Real Madrid mérkőzésre október 14-én kerül sor, amikor a Getafe otthonában vizitál Fabio Capello legénysége.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Mejía, Cannavaro, Sergio Ramos, Roberto Carlos; Reyes (Raúl Bravo, 63. perc);, Diarra, Emerson, Raúl; Guti (Beckham, 70. perc) és Van Nistelrooy (Ronaldo, 81. perc).
Atlético Madrid: Leo Franco; Seitaridis, Pablo, Perea, Pernía; Maxi López, Luccin, Maniche, Petrov (Galletti, 77. perc); Fernando Torres és Mista (Agüero, 59. perc).
Játékvezető: Undiano Mallenco (Navarrai Bírótestület)
Gólok: 6. perc Mista (0-1), 37. perc Raúl (1-1)
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (78.000 néző, teltház)

Sárgalapot Perea (25. perc), Mista (30. perc), Mejía (32. perc), Pernía (33. perc), Sergio Ramos (51. perc) Maxi (53. perc), Cannavaro (82. perc) és Pablo (83. perc) kapott. Sergio Ramost a 61. minutumban második sárga után kiállították. A Bernabéu stadionban több híresség is jelen volt, így például Rafa Nadal és Fernando Verdasco teniszezők.